Wydarzenia - swolowo.pl - EtnoBaltica Festiwal

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Wysoki kontrast
TPL_SITEB3_LANGUAGE_SWITCH PL

subslide1

2019-08-02 18:00:00 - 2019-08-03 21:00:00
Zagroda Albrechta

etnobaltica 2019 ban 1


EtnoBaltica to dwudniowy przegląd twórczości ludowej, odbywający się w Swołowie. Jest to przestrzeń prezentacji dorobku lokalnych artystów, skupiająca miłośników polskiej kultury ludowej. EtnoBaltica to multidyscyplinarne wydarzenie, pełne różnych form sztuki, tętniące energią lokalnego folkloru. Wydarzenie odbywa się w Swołowie stolicy Krainy w Kratę – niezwykle urokliwego obszaru na Pomorzu Środkowym rozciągniętym w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku. W trakcie festiwalu na scenie zaprezentują się najlepsze kapele z Pomorza, laureaci ubiegłorocznej edycji festiwalu: Michalove (Michałowo, pow. słupski) oraz O co Idze (Tuchomie, pow. bytowski), w tym roku do udziału zaprosiliśmy również przedstawicieli góralskiego folkloru zespoły: Kapela PoPieronie (Beskid Żywiecki) oraz Tekla Klebetnica (Beskid Śląski).


Program Festiwalu EtnoBaltica


02.08.2019 r. (piątek) Zagroda Albrechta


Michalove – godz. 18


Michalove to młody zespół złożony z trzech osób powiązanych więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej powstały w 2017 roku. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. Śpiewają tradycyjne pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’cappella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana.


Kapela PoPieronie – godz. 19:15


Kapelę PoPieronie od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi. Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie.


03.08.2019 r. (sobota) Zagroda Albrechta


O co Idze – godz. 18


Kaszubska kapela O co Idze z Tuchomia. Gra i śpiewa na „kaszubską nutę”. Liderem zespołu jest (instrumentalista i wokalista) Grzegorz Wantoch Rekowski. Zespół muzykuje na współczesnych instrumentach (gitary elektryczne), aranżując kaszebizne w rytmie „mocnego uderzenia”.
Grupa zajęła I miejsce w ubiegłorocznym przeglądzie zespołów ludowych, który odbył się podczas pierwszej edycji Festiwalu EtnoBaltica w 2018 r.


Tekla Klebetnica – godz. 19:15


Tekla Klebetnica – zespół folkowy, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej, wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. To połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER.


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie imprezy.

Udostępnij

Dołącz do newslettera

bądź zawsze na bieżąco z aktualnościami

loga ue