Miejsce Aktywności Lokalnej - swolowo.pl

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Wysoki kontrast
TPL_SITEB3_LANGUAGE_SWITCH PL

subslide1

Miejsca Aktywności Lokalnej – to miejsca aktywności twórczej, w której mieszkańcy mogą realizować swoje pomysły i działania społeczne. MAL-e tworzą wspólną platformę do wymiany myśli i poglądów. Sprzyjają rozwijaniu aktywności obywatelskiej, społecznej i kulturowej mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji i więzi.
Tworzenie sieci współpracy, działanie na rzecz publicznego dobra, wolontariat, samopomoc – to kluczowe pojęcia stojące za ideą tworzenia Miejsc Aktywności Lokalnej. Funkcjonowania instytucji lokalnych, z którymi identyfikują się mieszkańcy, jest bardzo ważnym elementem tworzenia własnej tożsamości regionalnej. Pracownicy CKiBP związani z danym miejscem czekają na propozycje i sugestie mieszkańców. W naszym myśleniu centralnym pojęciem jest wspólnota. To właśnie w sile i mobilizacji wspólnoty upatrujemy główną szansę na rozwój społeczności lokalnej, tworzenie postaw obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności za wspólne dobro.

Dzięki MAL-ą możemy tworzyć ofertę kulturalną odpowiadającą na zgłoszone potrzeby, czyli uruchomić istotny proces społeczny niezbędny do tego, aby działania CKiBP związane z rozwojem społeczno-kulturalnym, znalazły swoje żywe odbicie w terenie, żeby zaczęły żyć poprzez ludzkie zrozumienie i zaangażowanie.

Udostępnij

Dołącz do newslettera

bądź zawsze na bieżąco z aktualnościami

loga ue