Ereignissen - swolowo.pl - EtnoBaltica Festiwal

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
High contrast
TPL_SITEB3_LANGUAGE_SWITCH DE

subslide1

2019-08-02 18:00:00 - 2019-08-03 21:00:00
Zagroda Albrechta

etnobaltica 2019 ban 1


EtnoBaltica to dwudniowy przegląd twórczości ludowej, odbywający się w Swołowie. Jest to przestrzeń prezentacji dorobku lokalnych artystów, skupiająca miłośników polskiej kultury ludowej. EtnoBaltica to multidyscyplinarne wydarzenie, pełne różnych form sztuki, tętniące energią lokalnego folkloru. Wydarzenie odbywa się w Swołowie stolicy Krainy w Kratę – niezwykle urokliwego obszaru na Pomorzu Środkowym rozciągniętym w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku. W trakcie festiwalu na scenie zaprezentują się najlepsze kapele z Pomorza, laureaci ubiegłorocznej edycji festiwalu: Michalove (Michałowo, pow. słupski) oraz O co Idze (Tuchomie, pow. bytowski), w tym roku do udziału zaprosiliśmy również przedstawicieli góralskiego folkloru zespoły: Kapela PoPieronie (Beskid Żywiecki) oraz Tekla Klebetnica (Beskid Śląski).


Program Festiwalu EtnoBaltica


02.08.2019 r. (piątek) Zagroda Albrechta


Michalove – godz. 18


Michalove to młody zespół złożony z trzech osób powiązanych więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej powstały w 2017 roku. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. Śpiewają tradycyjne pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’cappella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana.


Kapela PoPieronie – godz. 19:15


Kapelę PoPieronie od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi. Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie.


03.08.2019 r. (sobota) Zagroda Albrechta


O co Idze – godz. 18


Kaszubska kapela O co Idze z Tuchomia. Gra i śpiewa na „kaszubską nutę”. Liderem zespołu jest (instrumentalista i wokalista) Grzegorz Wantoch Rekowski. Zespół muzykuje na współczesnych instrumentach (gitary elektryczne), aranżując kaszebizne w rytmie „mocnego uderzenia”.
Grupa zajęła I miejsce w ubiegłorocznym przeglądzie zespołów ludowych, który odbył się podczas pierwszej edycji Festiwalu EtnoBaltica w 2018 r.


Tekla Klebetnica – godz. 19:15


Tekla Klebetnica – zespół folkowy, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej, wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. To połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER.


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie imprezy.

Teilen

Dołącz do newslettera

bądź zawsze na bieżąco z aktualnościami

loga ue