Muzeum - swolowo.pl

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
High contrast
TPL_SITEB3_LANGUAGE_SWITCH DE

subslide1

There is no translation available.

Muzeum


Muzeum w Swołowie, będące oddziałem Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, funkcjonuje od 2008 roku. Wtedy to otwarto dla zwiedzających Zagrodę Albrechta (Zagroda nr 8), stanowiącą przykład typowej czworobocznej zagrody bogatego chłopa, jakie występowały m.in. na Pomorzu w XIX i XX w. W 2012 roku muzeum powiększyło się o kolejne budynki i przyjęło nazwę Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

MKLP w Swołowie to muzeum na wolnym powietrzu, w którym prezentowana jest historia i kultura dawnych mieszkańców Pomorza. Muzeum położone jest w trzech częściach wciąż żywej wsi. Najbardziej reprezentacyjna Zagroda Albrechta pełni dziś tę samą funkcję co dawniej – rozbrzmiewa głosami gęsi pomorskich, kaczek, kur, owiec i koni. Wnętrze i wyposażenie domu mieszkalnego ukazują dostatek i bogactwo jej niemieckich właścicieli. W Zagrodzie nr 14 zwiedzać można chałupę zagrodnika, kuźnię i dom chlebowy. W budynkach na terenie Zagrody nr 15 prezentowane są wystawy multimedialne poświęcone pomorskiemu ciesielstwu i tkactwu, a także historii tego obszaru. 

 

Przejdź do Muzeum

 

Teilen

Dołącz do newslettera

bądź zawsze na bieżąco z aktualnościami

loga ue